פיזיקה, כימיה, ביולוגיה: כשהכול מתחבר יחד

תחום הביופיזיקה עוסק בחקר תהליכים פיזיקליים, ביולוגיים וכימיים באורגניזמים. ייחודה של הביופיזיקה נעוץ בשילובם של שלושת תחומי הבסיס של המדעים: פיזיקה, כימיה וביולוגיה, מה שמאפשר הבנה של עולם המדע בחתך רחב.

התואר הראשון פותח מגוון אפשרויות התמחות בתארים מתקדמים הכוללים את ענפי מדעי החיים, פיזיקה, כימיה, מדעי המוח, מדעי הסביבה, ביוטכנולוגיה, הנדסה ביו-רפואית ועוד. את בוגרינו תוכלו למצוא בעמדות מפתח שונות בתעשיות עתירות ידע, במחקר ובאקדמיה.

אוניברסיטת בר-אילן היא היחידה שמציעה תואר ראשון ושני בביופיזיקה, המכשיר אתכם להתמחות בכל ענפי הביופיזיקה, עם בסיס רחב ואפשרויות התקדמות נרחבות.

מה לומדים אצלנו?

התואר הראשון בביופיזיקה נועד להקנות לסטודנטים בסיס מדעי וראייה בינתחומית שתאפשר להם  להתמחות בתואר מתקדם באחד מענפי המדעים.

תואר ראשון בביופיזיקה יאפשר לימודי המשך בקשת רחבה של תחום המדעים ומדעי החיים: ביופיזיקה, ביוטכנולוגיה, הנדסה ביו-רפואית, פיזיקה רפואית, מדעי הסביבה, כימיה ביולוגית וביוכימיה, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, ביולוגיה מולקולרית, ביולוגיה התפתחותית, הנדסה גנטית, מדעי העצב, אקולוגיה, אימונולוגיה, ביולוגיה של התא, מדעי הצומח, פיזיולוגיה ועוד.

הסטודנטים שלנו מספרים כי הלימודים מאפשרים להם להבין את התמונה השלמה הנבנית משלושת תחומי היסוד: פיזיקה, כימיה וביולוגיה – או כלשונם: "הכול מתחבר יחד".

מה חוקרים אצלנו?

חברי הסגל של המחלקה הם מהסוג שמטביע חותם בעולם המדע. ביניהם תוכלו למצוא את חתן פרס ישראל, את זוכה פרס ההשכלה הגבוהה בישראל, את זוכת פרס הרקטור לחדשנות מדעית וחוקרים רבים נוספים שמשפיעים על עולם המדע והפיזיקה. כך, למשל, אחד המחקרים שפורסם לאחרונה נכלל ברשימת אחד מ-25 המאמרים המשפיעים לשנת 2018.

המצוינות המחקרית והאקדמית לא עוצרת אצל חברי הסגל: יש לנו סטודנטים שזוכים במדליות באולימפיאדות פיזיקה, כאלה שנכללים ברשימות יוקרתיות כמו זו של מגזין Forbes לצעירים מבטיחים בתחומם ואחרים שזוכים במלגות יוקרתיות במיוחד.

מה עושים עם התואר?

לימודי הביופיזיקה סוללים דרך בטוחה לקריירה מתגמלת הודות לדרישה ההולכת וגדלה למחקר ולידע בינתחומי במחקר המדעי, בתעשייה, ברפואה ובחקלאות.

בוגרינו משתלבים בתעשיות היי טק המפתחות טכנולוגיות לאבחון ולטיפול רפואי, בתחומי ההנדסה הרפואית, הביו-טכנולוגיה, פיתוח תרופות וכימיה, ונושאים במשרות משפיעות בחרבות ישראליות ובינלאומיות. בוגרים נוספים משתלבים בתחומי המחקר והאקדמיה, לרבות פוסט דוקטורנטים באוניברסיטאות יוקרתיות כמו הרווארד.

אפשר לומר שההשקעה משתלמת: בוגרי המסלול המאתגר של ביופיזיקה יוצאים אל העולם עם כלים פרקטיים בתחום המדעים, עם ידע רחב בשלושת היסודות המדע, ואינספור דלתות שממתינות להיפתח בפניהם.

0
בוגרים
0
קורסים אקדמיים
0
מעבדות

מלאו פרטים ונציג המחלקה יחזור אליכם​:

תוכניות ומגמות לימוד

תואר ראשון

 ביופיזיקה – מורחב

תואר שני

 תואר שני בביופיזיקה עם תזה
 תואר שני בביופיזיקה בלי תזה

תואר שלישי

 תואר שלישי באחד משלושת התחומים: פיזיקה, כימיה, מדעי החיים.

מצטיינים. גם בהוראה

המחלקה לפיזיקה הינה המחלקה המצטיינת בהוראה. זו המחלקה שזכתה בפרסי הצטיינות בהוראה הרבים ביותר באוניברסיטה. רבים מבין חברי הסגל מקבלי פרסים מגוונים מטעם האוניברסיטה ומחוצה לה, ביניהם: פרס החוקר הצעיר, פרס ישראל ופרס הרקטור לחדשנות מדעית. כמו כן, אפשר למצוא פרסומים רבים של חברי הסגל המצוטטים ביותר בעולם הפיזיקה והזוכים לתהודה רבה בכתבי עת עולמיים ומובילים.

איך מתקבלים

תואר ראשון

תנאי הסף לקבלה

תעודת בגרות, בחינה פסיכומטרית (בציון של 85 ומעלה בפרק האנגלית).

ציון 630 ומעלה בפסיכומטרי עם מרכיב כמותי, 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה, מכפלת הציון במתמטיקה במספר הנקודות מעל 320 וסכם מעל 60.

תואר שני

תנאי הסף לקבלה

תואר אקדמי ראשון רלוונטי המשלב פיזיקה/ כימיה/ מדעי החיים ממוסד אקדמי מוכר וממוצע ציוני התואר הראשון הוא 80 לפחות.

תואר שלישי

לתואר שלישי ניתן להתקבל ב-3 מסלולים:
מסלול רגיל: בתום לימודי תואר שני במסלול עם תזה.

מסלול ישיר לתואר שלישי: מיועד לבוגרים מצטיינים, המסוגלים להשלים עבודת מחקר מקיפה בתום התואר הראשון ובתוך ארבע שנים מתחילת לימודי הדוקטורט.

מסלול משולב לדוקטורט: שילוב של לימודי תואר שני במשך שנתיים, ועוד ארבע שנות לימוד במסגרת התואר השלישי.

איך נרשמים

תואר ראשון

מגישים בקשת מועמדות ללימודים בבר-אילן באתר.
בתוך מספר ימים תקבלו הודעה על קליטת הבקשה, וכשבוע לאחר מכן תוכלו לברר את סטטוס הבקשה במערכת אינבר.

תואר שני

מגישים את בקשת ההרשמה לתואר שני ואת המסמכים הדרושים באתר.

תשובות בעניין הקבלה יישלחו בדוא"ל.

תואר שלישי

ההרשמה מתבצעת באינטרנט.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בחוברת פרטי מידע.

מלאו פרטים ונציג המחלקה יחזור אליכם​: