ללמוד במקום המוביל בתחומו בישראל

בית הספר לאופטומטריה ומדעי הראייה הוא המוביל בתחומו בישראל, והיחיד המעניק תואר ראשון מדעי באופטומטריה (BSc) ותארים מחקריים מתקדמים במדעי הראייה (MSc ו  PhD).

אז למה ללמוד אופטומטריה?

ליקויי ראייה הם אחת הבעיות הנפוצות ביותר בגוף האדם, והעיניים הן איבר מורכב ורגיש ביותר. עם זאת, קיים מגוון הולך וגדל של אמצעים יעילים לתיקון ליקויים מורכבים אלו. שילוב זה מסביר מדוע ענף מדעי שלם מוקדש לתפקוד העיניים ולאבחון ולתיקון ליקויי ראייה: אופטומטריה.

אופטומטריה היא מקצוע מבוקש בבתי חולים, במכוני ראייה ובקליניקות שונות. כמו כן אפשר להתפתח במחקר האופטומטרי, ענף חדשני בעל פוטנציאל מסחרי ורפואי גדול.

מה לומדים אצלנו?

מדעי הראייה הם רב-תחומיים ומשלבים פיזיקה, כימיה ואופטיקה (כולל טכנולוגיות לייזר מתקדמות), לצד ביולוגיה, אנטומיה, מדעי המוח, פרמקולוגיה, פתולוגיה של העין, תפיסת הראייה ואפילו פסיכולוגיה.

הלימודים לתואר הראשון (B.Sc) באופטומטריה כוללים היבטים מדעיים, ביולוגיים וקליניים של גוף האדם בראייה כוללת, ובדגש מיוחד על תפקוד העיניים אצל תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים.

בלימודי התארים המחקריים המתקדמים (MSc ו -PhD) במדעי הראייה מעמיקים הסטודנטים בתחומי מחקר מגוונים ומרתקים הכוללים מחקרים פורצי דרך מתחום השתלת רשתית ועד מערכת הראייה במוח, ומשתתפים בקורסים ובסמינריונים בנושאים החמים ביותר במדעי הראייה בהנחיית החוקרים והחוקרות המובילים בתחום.

מה חוקרים אצלנו?

כמוסד האקדמי המוביל בתחומו בישראל, המאכלס את טובי החוקרים והחוקרות בתחום, מתקיימים אצלנו מחקרים פורצי דרך במגוון תחומים של מדעי הראייה.

הינה מספר מחקרים שמתקיימים אצלנו בימים אלה:
שיפור קליטה של רשתית מלאכותית
הקשר בין הפרעות קשב וראייה
תפיסת פרצופים, אובייקטים ומקומות
כיצד המוח מעבד מידע המתקבל מרשתית מלאכותית
השפעה של תרופות על שיפור יכולות הראייה והמוח
הקשר בין בעיות ראייה ועיבוד מידע חזותי של הראייה במוח
התפתחות מערכת הראייה בילדים
הקשר בין הזדקנות ובעיות ראייה
תנועות עיניים בלתי רצוניות כמדד להערכת תפקודי ראייה, תפיסה תודעה ורמת עיבוד חושי באנשים שאינם מתקשרים כגון תינוקות, אנשים עם אוטיזם בתפקוד נמוך, ומצבי תודעה מינימאלית

מה עושים עם התואר?

בשל מצוינות בית הספר והעובדה כי הוא היחיד בישראל שמציע תארים אקדמיים באופטומטריה ובמדעי הראייה, קיים ביקוש רב לבוגרים ולבוגרות שלנו בכל תחומי ענף מדעי הראייה והם זוכים למעמד מועדף בקרב מעסיקים רבים.

הבוגרים והבוגרות משתלבים באקדמיה במחקרים מתקדמים או בעבודה במרפאות מתקדמות, בחנויות אופטומטריה ובתעשיות עתירות הידע העוסקות ברפואת עיניים ובאופטומטריה.

בין הבוגרים והבוגרות שלנו אפשר למנות את סגן יו"ר מועצת האופטומטריסטים, בעלים של חברה לציוד רפואי מתקדם בתחום האופטיקה והראייה, נושאי משרות בחברות המתמחות באופטיקה, מנהלי מרכזי ראייה ואופטומטריסטים נודעים.

icon
0
בוגרים
Icon
0
קורסים אקדמיים
icon
Icon
0
מעבדות

רוצים שנחזור אליכם? מלאו פרטים:

תוכניות ומגמות לימוד

תואר ראשון

תואר ראשון באופטומטריה (BSc) – מו ארבע שנות לימוד (חד חוגי)

מערך הקליניקות

 קליניקה לבדיקות ראייה
 קליניקה לעדשות מגע
 קליניקה לאימון חזותי
 קליניקה לראייה ירודה

תארים מתקדמים

מערכת הראייה היא אחת המערכות המורכבות ביותר במוח האנושי המאפשרת לנו לתפוס את אשר קורה סביבנו ולפעול בעולם בהסתמך על המידע הזה. לא מפתיע אם כן שהיא תופסת נפח נרחב מקליפת המוח וכמובן פועלת ביחד עם מערכות נוספות של שמיעה, זכרון, מוטוריקה, שווי משקל ועוד. מדעי הראייה הוא תחום מרתק החוקר את כל היבטי ותפקודי הראייה, החל מהרשתית, תנועות עיניים, תפקודי ראייה שונים והיכולת לשחזרם, תיקון ושיפור ראייה בשיטות שונות, וכלה בחקר מערכת הראייה במוח והשתלבותה עם מערכות אחרות.

תואר שני במדעי הראייה והאופטומטרייה (MSc) עם תזה
תואר שלישי (PhD) בתחומי מחקר מגוונים הכוללים מחקרים פורצי דרך מתחום השתלת רשתית ועד מערכת הראייה במוח

מיומנויות מדעיות וקליניות גבוהות.

הלימודים אצלנו מתקיימים באווירה משפחתית ובקבוצות קטנות על מנת להבטיח פיקוח צמוד ויחס אישי ומקצועי לכל סטודנט. הלימודים המעשיים נערכים במרפאות עם ציוד חדשני ואיכותי בדומה למחלקות העיניים בבתי חולים המובילים בארץ, והתוצאה היא בוגרים בעלי  בעלי ידע נרחב ומיומנויות מדעיות וקליניות גבוהות.

איך מתקבלים

תואר ראשון

תנאי הסף לקבלה

תעודת בגרות, בחינה פסיכומטרית* (בציון של 85 ומעלה בפרק האנגלית).

מועמדים בעלי ממוצע בגרות גבוה המעוניינים ללמוד במחלקות מסוימות בפקולטות למדעי היהדות, למדעי הרוח או למדעי החברה, פטורים מהבחינה הפסיכומטרית, אך חייבים לעמוד בהצלחה בבחינת המיון באנגלית, אמי"ר, בציון של 185 לפחות.

לרשימת המחלקות במסלול קבלה זה לחצו כאן.

תואר שני

תנאי הסף לקבלה

תואר אקדמי ראשון ממוסד אקדמי מוכר וממוצע ציוני התואר הראשון הוא 85 לפחות. בנוסף, כל בקשה שתתקבל תידון על בסיס שיקול דעת של ראש בית הספר וצוות החוקרים.

תואר שלישי

לתואר שלישי ניתן להתקבל ב-3 מסלולים:
מסלול רגיל: בתום לימודי תואר שני במסלול עם תזה.

מסלול ישיר לתואר שלישי: מיועד לבוגרים מצטיינים, המסוגלים להשלים עבודת מחקר מקיפה בתום התואר הראשון ובתוך ארבע שנים מתחילת לימודי הדוקטורט.

מסלול משולב לדוקטורט: שילוב של לימודי תואר שני במשך שנתיים, ועוד ארבע שנות לימוד במסגרת התואר השלישי.

איך נרשמים

תואר ראשון

מגישים בקשת מועמדות ללימודים בבר-אילן באתר.
בתוך מספר ימים תקבלו הודעה על קליטת הבקשה, וכשבוע לאחר מכן תוכלו לברר את סטטוס הבקשה במערכת אינבר.

תואר שני

מגישים את בקשת ההרשמה לתואר שני ואת המסמכים הדרושים באתר.

תשובות בעניין הקבלה יישלחו בדוא"ל.

תואר שלישי

ההרשמה מתבצעת באינטרנט.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בחוברת פרטי מידע.

מלגות

תואר ראשון

לחצו כאן לרשימת מלגות לתואר ראשון

תואר שני

לחצו כאן לרשימת מלגות לתואר שני

תואר שלישי

לחצו כאן לרשימת מלגות לתואר שלישי

לחצו כאן לרשימת מלגות לפוסט דוקטורט

רוצים שנחזור אליכם? מלאו פרטים: